JAMIESON™ 100% МУЛТИВИТАМИНСКИ КОМПЛЕТ, жвакачки таблети за возрасни (ЛИЛАКОВА АМБАЛАЖА)

Природна, физиолошка, енергетска, имуна и превентивна заштита за секој возрасен човек. 100% или повеќе од Вашите дневни потреби за витамини, минерали и лутеин. Со JAMIESON™ 100% МУЛТИВИТАМИНСКИ КОМПЛЕТ, жвакачки таблети за возрасни овозможете му на организмот природна поддршка во услови на зголемен стрес, период на настинки и грип, но и за правилно, секојдневно функционирање на организмот во целост. JAMIESON™ 100% МУЛТИВИТАМИНСКИ КОМПЛЕТ, жвакачки таблети за возрасни ги содржи сите витамини од Б-комплексот, витамин А, бета-каротен, витамин Ц, Е, К1, Д3, биотин, фолна киселина, а од минералите: калциум, хром, јод железо, магнезиум, фосфор, селен, цинк.

JAMIESON™ 100% МУЛТИВИТАМИНСКИ КОМПЛЕТ, жвакачки таблети за возрасни содржи и лутеин, кој е одговорен за заштита на очите и за подобрување на видот.

60 таблети за џвакање, со природна арома на цитрусни овошја. Се употребува само една жвакачка таблета дневно, по оброк. Пакувањето е доволно за два (2) месеци.

МЕЛАТОНИН

Мелатонин е хормон, кој се излачува од епифизата (жлезда, со ендокрино излачување, голема колку зрно грашок, а сместена во средината на мозокот), а кој е одговорен за спиењето, односно за способноста за лесно заспивање и за квалитетен сон. Мелатонинот, го регулира циркадијалниот ритам на организмот, односно како што почнува да се стемнува, епифизата почнува да излачува повеќе мелатонин (дури и до 10-пати повеќе, споредено со дневната концентрација). Највисока концентрација на мелатонин, е забележана помеѓу 23.00 часот и 03.00 часот наутро. Во присуство на дневна светлина, нивото на мелатонин, значително опаѓа, и човекот се чувствува буден и спремен за активности. Како што старее човекот, така и концентрацијата на мелатонин се намалува, односно на повозрасните луѓе им треба помалку спиење, а скоро редовноимаат проблем да заспијат. JAMIESON™ МЕЛАТОНИН ленти 3 mg со вкус на чоколадо и ментол, е производ формулиран за да помогне во обновувањето на оптималниот режим на спиење и надминување на телесната дисхармонија предизвикана од долги летови со авион. JAMIESON™ МЕЛАТОНИН лентите, за многу брзо време се растворуваат под јазикот и овозможуваат Вашето тело лесно да ги апсорбира активните состојки што овозможува брзо дејство и максимална ефикасност, односно брзо заспивање и квалитетен сон.

IRON

На Попај му е потребен свеж спанаќ, но на нашиот Jay доволна му е само една таблета дневно од железото на Jamieson за свежината и силата која му е потребна. Доколку се чуствствувте исцрпено, срцето забрзано Ви чука, рацете Ви се ладни, тоа е еден од многу симптоми за недостиг на железо во крвта. Железото е еден од најпотребните минерали на човековото тело. Една таблета на ден од железото на канадскиот број 1 бренд за додатоци во исхрана, витамини и минерали ќе ги задоволи дневните потреби за внес на железо во оранизмот. Го подобрува имунитетот, помага во производството на хемоглобин и еритроцити, го намалува ризикот од анемија и позитивно влијаен на човековото тело во целост. Побарајте го вистинското железо за крвта во Еурофарм аптеките, но и во сите подобро снабдени аптеки ширум земјата.

 • GINSENG

  Работните обврски се зголемуваат, а со исто темпо растат нервозата и стресот? Сибирскиот женшен во Jamieson пакување ќе стави крај на нервозата, заморот и стресот и на природен и ефикасен начин ќе ја врати свежината која толку многу Ви е потребно. Поволно влијае на нервниот систем, ја отстранува нервозата и заморот и Ви ја враќа концентрацијата, силата, виталноста и свежината. Побарајте го врвниот додаток во исхрана со сибирски женшен во најблиската аптека, а се препорачува една до две табети на ден за видливи ефекти. При поголема консумација од еден месец, консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт.

 • КАЖЕТЕ ЍМ ЗБОГУМ НА НЕСОНИЦАТА И НЕМИРНИОТ СОН!

  Овозможете му на вашиот организам природна поддршка за враќање на здравиот и длабок сон.
  Healthy Sleep таблетите се природен производ кој не создава зависност, помага да се намали времето потребно за заспивање, го зголемува вкупното време на спиење и го подобрува квалитетот на спиењето.
  Доволна е една капсула дневно, 30 до 60 минути пред спиење, три до четири дена во континуитет.

 • ДАЛИ ВЕ МАЧАТ НЕПРИЈАТНИ БОЛКИ ВО ЗГЛОБОВИТЕ?

  Искористете ја нашата Еурофарм акција „ПЛАТИ 1 ЗЕМИ 2“ и обезбедете си ја ефективната ICE POWER ARTHRO CREME навреме!

  Ice Power Arthro Creme е уникатен ладен крем наменет за брзо ублажување на отокот и болката во зглобовите, како и за зголемување на нивната мобилност. Ладниот ефект се базира на масло од ментол и еукалиптус. Исто така, содржи глукозамин, хондроитин и МСМ кои се од исклучителна важност за здравјето на зглобовите.

 • ШИРОК СПЕКТАР НА АКТИВНИ СОСТОЈКИ ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА ЗДРАВЈЕТО НА НАШИТЕ ДЕЦА

  KinderImmun Dr. Wolz е природен производ кој содржи активен имунокомплекс посебно наменет за деца. Оваа имунолошка комбинација е резултат на истражувањата на Dr. Wolz, фокусирана кон јакнење на имунолошката одбранбена моќ кај децата од претшколска и школска возраст до 14 години. Тимот на Dr. Wolz повеќе од 30 години активно работи на полето на одржување на здравјето со помош на природни состојки со докажан ефект. KinderImmun Dr. Wolz се препорачува при намалена отпорност на организмот на инфекции, при растење и во периоди на зголемен стрес.

 • НАЈДОБРАТА ГРИЖА ЗА НАЈМАЛИТЕ!

  ISOMAR изотоничен бебе спреј за нос ,за секојдневна употреба. Помага во одржувањето на хигиената на носот и намалување на штетното влијание на бројни алергени, вируси, бактерии и сл. Ја навлажнува носната слузокожа, притоа не создавајќи зависност и контраиндикации.
  Се употребува неколку пати во текот на денот.

 • Collagen SM

  Collagen SM содржи хидролизиран колаген од риба, со хијалуронска киселина и витамин Ц. Пакувањето се состои од 500мл раствор кое се дозира по 20мл во тек на едно деноноќие, а се пие директно или растворено во малку вода или сок. Се користи за подобрување на квалитетот на кожата, ноктите и косата. Го подобрува квалитетот на истрошените зглобови и со тоа ја подобрува мобилноста на зглобовите.

 • BRAND ITALIA, NATURAL SPRAY TROPICAL

  Содржи 100% природни компоненти кои го прават спрејот моќен заштитник од комарци и други летечки инсекти во летниот период. Еден од најдобрите репеленти за комарци на пазарот и единствен производ со долготрајна и безбедна заштита, како за возрасни така и за деца. Новата формулација на спрејот вклучува есенцијални масла од Неем и Гераниум кои заедно со другите природни компоненти му даваат пријатен и освежувачки мирис на спрејот. Она што е најважно,посебно за секој родител е дека спрејот НЕ содржи DEET, парабени, алкохол и пестициди. Нашиот спреј е ПРВ ИЗБОР на сите медицински свесни родители кои го земаат секогаш со себе спрејот кога одат на одмор или имаат надворешни активности (кампинг, лов, риболов, планинарење или најобична седенка во дворот). Пред употреба добро да се прочита упатството за употреба или да се консултира Вашиот фармацевт од аптекарскиот супербренд ЕУРОФАРМ!

 • Heliocare - уживајте во сонцето

  Единствената фотопротективна технологија наменета за орална и топикална употреба, Fernblock®, активната компонента на Heliocare® препаратите, е иновативен патент на IFC Cantabria.
  Fernblock® е далеку пред познатите фотопротективни технологии, бидејќи делува на четири начини:

  • Анти-оксидативно
  • Имунолошки
  • На ниво на клеточна Днк
  • Ја подобрува структурата на кожата

  Сите препарати на Heliocare® содржат фитобиолошки филтри
  Екстракт од Polypodium leucotomos- имуномодулатор со фотопротективно и антиоксидативно дејство
  Екстракт од Зелен Чај (Camellia sinensis), потентен антиоксиданс, со анти-туморална активност која овозможува:

  • Имунолошка заштита (зачувување на Лангерхансовите клетки)
  • Антиоксидативна заштита (против фото-индуцираните реактивни видови на кислород)
  • Заштита на структурата на кожата (против соларна еластоза)
 • Algoflogen - Решение за иритации со брз ефект

  Сончевите месеци започнаа, а со нив и престојот во природа ни стана подолг, вклучувајќи го и ’дружењето’ со здодевните инсекти, па оттаму и потребата за поефикасна нега на кожата со што  ќе се спречи или отстрани појавата на сувост и затегнатост на кожата,  лупење, изгореници, црвенило, воспаленија, чешање, фотодерматитис и слични кожни иритации. Кремата АЛГОФЛОГЕН, со брз ефект, нуди решение за сите споменати проблеми. Станува збор за навлажнувачка крема со антиинфламаторно дејство, ефикасна во третманот на дехидратација, разни кожни иритации предизвикани од соларни, термални и хемиски изгореници. Таа е корисна и при инфекции на кожата, егзема, сипаници, убоди од инсекти, после козметички третмани, како и за правилно заздравување на рани на кожата, без да настане лузна…

  Прочитај повеќе