• Нови ЕУРОФАРМ аптеки!

  Нови ЕУРОФАРМ аптеки!

  Почитувани, Изминатиов период работевме интензивно на зголемување на бројот Еурофарм аптеки низ целата земја. Проширувањето на нашето семејство го започнавме со нашата аптека во Ресен која се отвори прва и која се наоѓа во централното градско подрачје на ул.Ленинова бр.25а. Успешната приказна и работењето во Штип не мотивираа да ја отвориме нашата втора аптека во

  Повеќе
 • Ново во аптеките на Еурофарм – Biretix TRIACTIVE Spray

  Ново во аптеките на Еурофарм – Biretix TRIACTIVE Spray

  Превенира настанување и ги корегира постоечките акни, лузни од акни, дамки (флеки) на кожата на телото. Наменет е за третман на кожата на градите и грбот, но подеднакво ефикасен е и за кожата на лицето и вратот. ∙ 360° ротирачки распрскувач ∙ Одличен за кожата на грбот и градите ∙ Против неправилности на кожата ∙

  Повеќе
 • Twistshake

  Twistshake

  Twistshake конечно и кај нас! Еурофарм од неодамна е официјален застапник и дистрибутер на Twistshake – светски познат бренд за бебешка опрема. Целта на Twistshake е да развива продукти кои се едноставни и безбедни за користење, а сепак имаат привлечен дизајн. Целејќи кон функционалност не значи дека треба да се занемари естетиката, па така дизајнерите

  Повеќе
 • Ново во аптеките на ЕУРОФАРМ…

  Ново во аптеките на ЕУРОФАРМ…

  BIRETIX се специјално дизајнирани фармацевтски формулации на Cantabria Lab кои помагаат во спречувањето и намалувањето на карактеристичните знаци на кожа, склона кон акни, кај деца од 12-тата година и кај возрасни. ∙       Благодарение на иновативните технологии Retinsphere® и BIOPEP-15, BIRETIX ги подобрува изгледот и состојбата на кожата, склона кон создавање на акни, одржувајќи оптимална рамнотежа помеѓу ефикасноста и подносливоста за употреба, во подолг врременски период,

  Повеќе
 • 200 000 Еурофарм клуб картички

  200 000 Еурофарм клуб картички

  Ни претставува голема чест и задоволство што 8 години по почнувањето на проектот Клуб картичка на ЕУРОФАРМ стигнавме до бројка од 200 000 картички кои нашите клиенти ги користат секојдневно во нашите аптеки. Госпоѓата Цветанка Орешковиќ од Скопје е среќниот корисник на картичката со број 200 000. Таа е редовен корисник на нашите услуги и

  Повеќе
 • Вредносен ваучер – предлог за подарок од Еурофарм

  Вредносен ваучер – предлог за подарок од Еурофарм

  Еурофарм ви нуди можност едноставно и брзо да одберете соодветен подарок за драгите личности. Со вредносниот ваучер на Еурофарм сопственикот самиот ќе го одбере она што навистина му треба и она што навистина сака да го има од аптеките на Еурофарм. Овој вид на подарок е се попопуларен бидејќи се вклопува во секоја пригода, а

  Повеќе
 • ,,Дневник за трудници,, со поддршка од Еурофарм

  ,,Дневник за трудници,, со поддршка од Еурофарм

  Нашата компанија со задоволство го поддржа проектот ,,Дневникот за трудници,, кој е единствен од ваков вид на нашиот пазар. Овој дневник ќе и помогне на секоја трудница да ги запишува сите стадиуми од бременоста и промените кои ќе се случуваат во текот на истата. Дел од содржината на овој дневник е и промоција на нашите

  Повеќе
 • Телма Амбуланта – 30.12.2020

  Телма Амбуланта – 30.12.2020

   

  Повеќе
 • Подобро здравје со печурките од JAMIESON MUSHROOM COMPLEX

  Подобро здравје со печурките од JAMIESON MUSHROOM COMPLEX

  Иновативниот производ- комплекс од печурки со додаден бел лук, од лабораториите на канадската фармацевтска компанија JAMIESON, е вистински избор за заштита во претстојниот период. Комбинацијата од внимателно одбрани четири високо ефикасни соеви на печурки (шитаке, чага, реиши и лавовска грива), со својте активни компоненти, ќе овозможат целосна поддршка на имуниот систем. Активните компоненти, со своето

  Повеќе
 • Телма Амбуланта – 16.12.2020

  Телма Амбуланта – 16.12.2020

   

  Повеќе

Photostream